İlahiyatçı Akademisyen, Hedef Aldığı Ateistlere Küfür Etti: ‘O….u Çocukluğu, P.çlik, Onursuzluk…’

Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Hüseyin Gökalp, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar herkesi şok etti. Gökalp, önce ateistleri hedef gösterdi, sonra da sinkaflı küfürler etti.

Akademisyen Gökalp, daha önce de, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamını yitirişinin 83’üncü yılında yaptığı sosyal medya paylaşımıyla gündem olmuştu. Gökalp, Ulu Önder’in bütün ülkede anıldığı gün yaptığı paylaşımda “Doğ ey güneş erit taştan adamı ve kurut taşları diken elleri” demişti.

Twitter’da Koray Pehlivanoğlu isimli bir kullanıcı, kızını İsrail saldırısında kaybeden bir kişinin görüntülerini “Kızım beni cennete götürecek orada Hurilere kavuşacağım diye sevinen bir baba” ifadeleriyle paylaştı. Bu paylaşım üzerine Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Hüseyin Gökalp ise Pehlivanoğlu’nun paylaşımını alıntılayıp “Türkiye ateizmi, o….u çocukluğudur” diye yazdı.

Hakaret dolu paylaşımlarına devam eden Gökalp,”Türkiye’de ateist olmak, ontolojik p.çliktir. Varlıkları, onun bunun varlığıyla alakalıdır”, “Türkiye ateistleri, onursuzdurlar”, “Fikirleri tepkiseldir, klişedir, buldu-buluşturdudur”, “Ayağa bulaşan pislik gibi, yürümeye ve koşmaya engel değil ama rahatsız edicidirler” dedi.

Gökalp’in bu skandal paylaşımları yargıya taşındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na akademisyen Gökalp hakkında suç duyurusunda bulunan Avukat Kadir Tanrıverdi, “Üzücüdür ki uygulamada gözlemlediğimiz bu maddenin yalnızca topluma egemen olan inanışlara yapılan saldırıları maalesef bazen eleştiri niteliğinde dahi olsa- bertaraf etmek için kullanıldığıdır. Halbuki bu maddenin ihdas amacı azınlıkta bulunan ve sindirilme tehlikesi yaşayan görüş ve dini grupları, demokratik toplum nezdinde korumaktadır”

İşte Gökalp’in o paylaşımları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x