Ne menekşe gözleri ne de büyük aşkları unutuldu… Hollywood’un en ‘müsrif’ çifti seyahate 156 bavulla çıkıyormuş!

Elizabeth Taylor, Mart 2011’de 79 yaşında ölürken geride büyük bir efsane bıraktı. Unutulmaz filmleri, hâlâ akıllarda kalan menekşe gözleri, yaşadığı büyük aşklar ve yaptığı 7 evlilik ölümünden sonra bile konuşulmaya devam etti.

Elizabeth Taylor da birçok günümüz yıldızı gibi çocuk yaşta kameraların karşısına geçti… Büyüleyici güzelliği bir yana büyük bir yeteneğe de sahip olan Taylor sayısız filmde oynadı, başarısını da iki Oscar’la perçinledi

ELIZABETH TAYLOR VE RICHARD BURTON’IN UNUTULMAZ AŞKI

Hayatı boyunca 7 evlilik yapan Elizabeth Taylor, gelmiş geçmiş en büyük aşkını birlikte 11 filmde rol aldığı bir diğer Hollywood efsanesi Richard Burton’la yaşamıştı.

Tarihe geçen bu efsane aşk 1962’de ünlü Cleopatra filminin setinde başladı. Buton o zamanlar evliydi. Bu yüzden de aşkları daha başlar başlamaz büyük fırtınalar kopardı.

Derin mavi gözleri, yaşadığı çalkantılı aşklar, 7 evliliği hep çok konuşuldu… En büyük aşkını yaşadığı Richard Burton’la Hollywood’un en efsane çifti olmuşlardı

Zaten çiftin aşkları da epey fırtınalı yaşandı. O dönem kendisi de evli olan Elizabeth Taylor boşandıktan 10 gün sonra Richard Burton’la evlendi.

BİR KEZ YETMEDİ İKİ KEZ EVLENDİLER

1964’ten 1974’e kadar süren bu evlilikten sonra ayrıldılar. Birbirlerinden kopamayan ünlü aşıklar 1975’te yeniden evlendi, 1 yıl sonra da yollarını sonsuza kadar ayırdı.

Evlendiklerinde Taylor 32, Burton 38 yaşındaydı… Üstelik ikisi de başkalarıyla evliydi… Aşkları büyük olay oldu, evlilikleri ve dillere destan yaşantıları da yıllarca anlatıldı

Elizabeth Taylor ve Richard Burton’ın aşkı sadece birbirlerine duydukları büyük tutkudan ibaret kalmamıştı.

O yılların en çok konuşulan isimleri olan iki ünlü yıldız gerçek anlamda “Hollywood yıldızı” olan ilk çifttiler. Yaşadıkları ultra lüks hayat, alışkanlıkları, pahalı zevkleri ve kaprisleri hiç unutulmadı.

Ünlü biyografi yazarı Roger Lewis yakında çıkacak olan “Erotic Vagrancy” adlı kitabında efsane aşıkların bu hâlâ unutulmamış olan yaşantılarına biraz daha yakından bakıyor.

İki kez evlenen çift bir noktadan sonra onları ayrılığa sürükleyen kötü alışkanlıkları nedeniyle kendi yollarına gittiler… Ancak Hollywood’daki ünlü Şöhretler Kaldırımı’ndaki yıldızları bile yan yana duruyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x