Trump destekçisi ABD’li sunucu Carlson, Putin ile röportaj yapacak

ABD’de eski başkan Donald Trump’a desteğiyle bilinen Fox News’un eski sunucularından Tucker Carlson, yakında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile röportaj yapacağını dile getirdi. Carlson, sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajında Carlson, “Putin ile röportaj yapmak için Moskova’dayız. Yakında yapacağız” dedi.

Carlson açıklamasında, Amerikalıların ‘Rusya ve Ukrayna’da olup bitenlerden tamamen habersiz’ olması sebebiyle böyle bir adım atmaya karar verdiğini açıkladı. Carlson, ABD halkının ‘dahil oldukları’ çatışma hakkında mümkün olan her şeyi bilmeye hakkı olduğunu da sözlerine ekledi. Carlson, Beyaz Saray’ın Putin ile yaptığı röportajı iki kez engellemeye çalıştığını belirterek, “İfade özgürlüğü doğuştan gelen hakkımızdır, inandıklarımızı söyleme hakkıyla doğduk. Beyaz Saray’da kim olursa olsun bu hak elimizden alınamaz. Ama yine de deniyorlar” dedi. Ayrıca Carlson röportajın kendisine ait olan internet sitesinde de yayımlanacağını ve ücretsiz olarak izlenebileceğini dile getirdi.

‘ELON MUSK SÖZ VERDİ’

Sputnik’in aktardığına göre, Amerikalı gazeteci Tucker Carlson, Elon Musk’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı röportajın X sosyal ağında yayınlandığında engellemeyeceğine söz verdiğini söyledi. Carlson açıklamasında, “Elon Musk X platformunda yayımladığımızda bu röportajı hasıraltı etmeyeceğine veya engellemeyeceğine söz verdi. Bunun için kendisine minnettarız” dedi.

Amerikalı gazeteci Tucker Carlson, ekibinin Moskova gezisinin masraflarını kendilerinin karşıladığını, herhangi bir grup ya da hükümetten para almadıklarını söyledi. Carlson, “Bu seyahatin parasını kendimiz ödedik. Herhangi bir gruptan ya da hükümetten para almadık” dedi.

‘ZELENSKİY’E DE TEKLİF ETTİM’

Amerikalı gazeteci Tucker Carlson, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e de kendisiyle bir röportaj yapmayı teklif ettiğini söyledi. Carlson, “Zelenskiy ile röportaj yapmak için kendimiz bir talep gönderdik. Kabul edeceğini umuyoruz” dedi

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x