Ümit Özdağ: “Biz AK Parti’den Bakanlık İstemişiz, Kız mı İsteyecektik?”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 28 Mayıs’taki ikinci tur Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde AK Parti ile görüştüklerini söyledi. AK Parti’den İçişleri Bakanlığı’nı talep ettiklerini söyleyen Özdağ, ‘Biz AK Parti’den bakanlık istemişiz. Kız mı isteyecektik?’ ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sözcü Gazetesi’nden Ruhat Mengi’ye konuştu.

Özdağ, ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan’ın “Ümit Özdağ ikinci tur öncesi Ak Parti’yle görüşmek istedi. AK Parti’den bakanlık istedi” iddialarını doğruladı.

Numan Kurtulmuş’a, “Türkiye’de toplam 13 milyon sığınmacı var. Bizim bunlar için bir planımız var” dediğini aktaran Ümit Özdağ, AK Parti’den İçişleri Bakanlığı’nı talep ettiklerini söyledi.

“Biz hem CHP ile görüştük, hem AK Parti ile görüştük, her iki partiye de aynı şartları sunduk” diyen Ümit Özdağ, AK Parti’li Numan kurtulmuş’un sığınmacılar konusu dışında kendileriyle anlaştığını söyledi.

Özdağ: ‘AK Parti’nin, Numan Kurtulmuş’un bize verdiği cevap, ‘Tamam, 66’ncı maddeyle, ilk dört maddeyle sorunumuz yok, terörle mücadele edeceğiz ama biz sığınmacıların bir milyonuna Suriye’nin kuzeyinde inşaatlar yapacağız, oraya yerleştireceğiz’ oldu.’

Ümit Özdağ: “Sığınmacıların gönderilmesi planımıza destek verirseniz biz de AK Parti’ye destek oluruz dedik”

AK Parti’nin tekliflerini reddettiğini söyleyen Özdağ, “CHP bu projeye ‘Evet’ dedi. Bu yüzden Millet İttifakı’nı destekledik” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ sözlerini “Sinan Oğan yanlış bir şey söylemedi. Biz AK Parti’den bakanlık istemişiz. Kız mı isteyecektik?” diyerek sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir