iPhone SE 4 aksiyon butonu ve 48MP kamera ile göz kamaştırıyor

Birçoğumuz için uygun fiyatlı bir iPhone sahibi olmak kuşkusuz ortak bir hayaldir. Neyse ki Apple, bu hayali bir süredir gerçeğe dönüştürmekte. iPhone 15 için 50.000 TL harcamak yerine, iPhone 14 ile aynı işlemciye sahip olan ve 25.000 TL fiyat etiketine sahip 3. nesil iPhone SE’yi tercih edebilirsiniz. Ancak, raporlar kullanıcıların bu telefonu “modası geçmiş” tasarımı nedeniyle satın almaktan çekindiklerini gösteriyor. Apple, bu sorunu yaklaşan bütçe dostu iPhone SE 4 modelinde ele almayı hedefliyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bir konsept videosu, merakla beklenen telefonun olası görünümüne dair bize bir fikir veriyor. İşte detaylar…

Bugüne kadar bütçe dostu iPhone SE 4 hakkında pek çok iddia ve sızıntı duyduk. Bu nedenle, telefonun iPhone 14’e benzer bir çentikli tasarıma sahip olacağını biliyoruz. Bu, artık Touch ID düğmesi veya kalın çerçevelerin olmayacağı anlamına geliyor. Ayrıca, iPhone 15 serisinden ilham alarak, telefon “Action Button” ve USB-C portu gibi yenilikleri de destekleyecek. Son olarak, bir tasarımcı olan 4RMD, bu bilgileri birleştirerek telefonun profilini oluşturdu.

iPhone SE 4 aksiyon butonu ve 48MP kamera ile göz kamaştırıyor

Yukarıdaki videoda görüldüğü gibi, yeni uygun fiyatlı iPhone SE 4 modeli her anlamda gerçekten modern bir telefon olacak. Tek dezavantajı, bu sefer arka tarafta tek bir kamera özelliğine sahip olması. Bu sensörün, konseptte net bir şekilde gösterildiği üzere 48 megapiksel olacağı ve 4K videolar kaydedebileceği iddia ediliyor.

Konsept videoda telefon, 6.1 inç OLED ekran ve 3240 mAh pil ile donatılmış. Tabii ki, gerçek özellikler biraz farklılık gösterebilir. OLED yerine daha yüksek pil kapasitesi veya LCD ekran seçilebilir. Karşılaştırma yapmak gerekirse, mevcut SE 3 modelinin pil kapasitesi 2018 mAh.

Bütçe dostu iPhone SE 4‘ün videoda gösterildiği gibi 4nm A16 Bionic işlemci ile gelmesi bekleniyor. Bu, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’a benzer bir performans sunacağı anlamına geliyor. Ancak, kullanıcıların bu düzeyde hıza ihtiyaç duymayabileceği göz önünde bulundurulduğunda, A16 ve A15 işlemciler arasındaki seçimin genel sonucu önemli ölçüde etkilemeyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x