Terörle Mücadele Derneği Başkanı Şahin Aslan, 50 Kilo Esrarla Yakalandı

Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Şahin Aslan’ın aracında 50 kilogram uyuşturucu yakalandı.

Diyarbakır- Urfa istikametinde seyir halinde bulunan bir araç, Kayapınar ilçesi Pirinçlik Jandarma Karakol Komutanlığı önündeki arama noktasında yapılan denetim sırasında durduruldu.

Sürücü koltuğundu bir erkek ile yanında bir kadının bulunduğu aracı durduran ekipler, araç içerisinde yaptıkları aramada 50 kilogram uyuşturucu madde ele geçirdi.

Araç sürücüsünün Terörle Mücadele ve Vazife Kahramanları Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Şahin Aslan olduğu ortaya çıktı.

İmam nikahlı olduğu yanındaki kişi ile birlikte jandarma tarafından gözaltına alınan Aslan, geçtiğimiz hafta sonu çıkarıldığı adliyede “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan tutuklanıp cezaevine konuldu.

İmam nikâhlı olduğu yanındaki kadın ise serbest bırakıldı.

Savcılığın, 50 kilo uyuşturucu ile yakalanan Şahin Aslan’la ilgili soruşturma dosyasına ilişkin ‘gizlilik’ kararı aldığı da öğrenildi.

Şahin Aslan’ın kentteki birçok bürokrat ile askeri yetkili ile yakın ilişkileri olan bir isim olduğu iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x